top of page

O naszym prywatnym ośrodku leczenia depresji

Pełna akceptacja, troska oraz wrażliwość na problemy naszych Gości. Z takim podejściem staramy się prowadzić nasz prywatny ośrodek leczenia depresji Osada Empatia. Możesz nas znaleźć w województwie kujawsko-pomorskim – to tam mieści się bowiem nasze centrum psychoterapii. Nasz prywatny ośrodek przeznaczony jest dla młodych osób w wieku od 14 do 24 lat. Do opieki nasz naszymi Pacjentami podchodzimy holistycznie, czyli w sposób całościowy, pracujemy w nurcie integracyjnym. Co ważne, pomoc w naszym zamkniętym ośrodku może uzyskać każda osoba, która, chociaż w minimalnym stopni wyraża chęć podjęcia leczenia u nas.

 

Pełna akceptacja

W naszym zamkniętym ośrodku leczenia depresji skupiamy się na pełnej akceptacji naszych Pacjentów. Oferujemy między innymi wyżywienia dostosowane do różnych diet, a także jesteśmy otwarci na osoby o odmiennej orientacji seksualnej niż heteroseksualna. Każda z osób przyjeżdżających do naszego centrum ma możliwość wyboru pokoju zgodnego z jej płcią psychologiczną.

Odpowiednie otoczenie

Właściwy personel to nie wszystko, co możemy zaoferować w naszym zamkniętym ośrodku leczenia depresji. Do dyspozycji naszych gości jest bowiem między innymi duży ogród, który umożliwia spacery oraz odprężenie na łonie natury.

Właściwe bodźce są potrzebne do wyzdrowienia

Nasi psychoterapeuci wiedzą, jak ważne w procesie wyzdrowienia są właściwe bodźce. To dlatego podczas pobytu u nas nasi Pacjenci mogą skorzystać nie tylko z psychoterapii grupowej, indywidualnej oraz rodzinnej, ale i z szerokiej oferty zajęć rekreacyjnych, które mogą wspomagać dochodzenie do dobrej kondycji psychicznej. Do zajęć tych należy na przykład siatkówka, koszykówka, joga czy inne zajęcia relaksacyjne. Nasi Pacjenci mogą także skorzystać z worka bokserskiego, siłowni czy piłkarzyków bądź stołu bilardowego. Osoby przebywające w naszym centrum mogą także liczyć na całodobową opiekę psychologów, pedagogów, a także psychoterapeutów, którzy są do ich dyspozycji.

Jak długo może trwać pobyt w naszym ośrodku?

Nasz prywatny ośrodek leczenia depresji dla młodzieży nie narzuca konkretnych długości przebywania u nas. Długość pobytu zależy bowiem od uczestnika terapii bądź jego rodziny. Wstępny okres pobytu u nas wynosi jednak około 3 tygodni – czas ten to tak zwana obserwacja. Dalsze kroki oraz długość terapii ustala uczestnik z psychoterapeutami, oraz psychologami, którzy dostosowują właściwe metody do konkretnych potrzeb Pacjenta.

image4_20231020_101012.jpeg
bottom of page