top of page

Książka

Wojciech Jastrowicz jest uznanym psychologiem, a także terapeuta uzależnień. Już od wielu lat pracuje między innymi z osobami, które borykają się z różnego typu trudnościami natury emocjonalnej. Prywatnie Jastrowicz jest wielkim fanem zwierząt, podróży, muzyki i sztuki, a także sportu. To jednak nie wszystko – literatura także jest bardzo obecna w jego życiu. Towarzyszy mu bowiem prawie od zawsze. Będąc jeszcze bardzo młodym człowiekiem, Jastrowicz uwielbiał zapisywać swoje przemyślenia i spostrzeżenia na temat otaczającego go świata i ludzi. Efektem tych przeżyć i spostrzeżeń jest książka „Diagnoza: alienacja” jego autorstwa.

Książka na trudny czas -„Diagnoza: alienacja”

Wielu z nas na ścieżce swojego życia napotyka różnorodne przeszkody. Niektórzy radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej - choć, co to właściwie oznacza radzić sobie z przeciwnościami losu dobrze czy źle. Nie ma to większego znaczenia, w jaki sposób i przy pomocy jakich środków (o ile nie krzywdzą one nas i otoczenia) i pomocy wychodzimy z trudnych sytuacji. Ważne, że są one przez nas pokonywane i że potrafimy z podniesioną głową iść dalej. Współczesny świat i jego pęd potrafi bowiem zabić w nas chęć godnego przetrwania w nim. Nie bez powodu mówi się, że obecnie panujący układ świata nie daje wrażliwym osobom zbyt wiele wsparcia i rad co do tego, jak się odnaleźć w takiej trudnej rzeczywistości. Na szczęście są książki takie jak „Diagnoza: alienacja”, które pomagają zajrzeć w głąb otaczających nas problemów, a także pokazujące, że zarówno trudne przeżycia, jak i męczące emocje można poskromić.

O czym właściwie jest „Diagnoza: alienacja”?

Wojciech Jastrowicz porusza w swojej książce niezwykle poruszający temat samotności, która jest wynikiem bolesnego braku miłości, a także potrzebnej każdemu człowiekowi bliskości. Wszystkie te deficyty prowadzą z kolei do ogromnego cierpienia. Opisywana książka to przede wszystkim opowieść o trudnych emocjach związanych z odnajdywaniem się we współczesnym świecie. To nie wszystko - książka Wojciecha Jastrowicza to również historia i sile przetrwania i determinacji, która jest potrzebna o wygrania zaciętej walki o swoje własne życie. „Diagnoza: alienacja” to może być pomoc w sytuacjach, które wywołują przez nikogo niesłyszany, głośny krzyk.

Link do sklepu: https://sorus.pl/produkt/diagnoza-alienacja/

Prywanty ośrodek psychoterapii dla młodzieży - Osada Empatia
bottom of page